Szabadagazdi
Felelős gazdi Kiemelt Népszerű

7 érv, miért fogadj örökbe kutyát

Megye:
Település:
Facebook elérhetőség:

Ne vásárolj, fogadj örökbe! Ezzel a mondattal nagyon sokszor találkozhatunk, mégis, még mindig vannak fenntartások az örökbefogadással szemben. Hét olyan érvet hoztunk, ami meggyőz minden hezitálót, hogy az örökbefogadást válassza!

1. Fogadj örökbe egy állatot – ezzel rögtön két életet menthetsz meg!

Legyen szó kutyáról vagy cicáról, egy állat örökbefogadásával nem egy, hanem két életet mentesz meg. Miért? A menhelyek nagy része sajnos teltházzal működik, egyszerűen nincs már kapacitásuk újabb állatok befogadására addig, míg nem szabadul fel hely. Az ideiglenes befogadók valamelyest könnyítik a menhelyek, egyesületek helyzetét, de ez sem végleges megoldás. Ha örökbefogadsz egy kutyát, azzal egy helyet felszabadítasz, lehetőséget adva egy újabb rászoruló állat megmentésére.

2. Végtelen hála és szeretet

Minden kutyának hatalmas szíve van, ez kétségtelen. Mindegyikük önzetlenül, őszintén és feltétel nélkül szeret. Ám mégis az örökbefogadott kutyusok valahogy még jobban. Sokuknak sajnos meg kellett járnia a poklot, utcán kóboroltak, éheztek, nem beszélve a végtelen magányról. Te azonban tehetsz azért, hogy ezek a kutyusok megtapasztalhassák, milyen egy szerető otthon, egy család, egy Gazdi.

3. Megtalálhatod az Igazit

Szomorú tény, hogy kutyák százai várnak arra, hogy egy nap majd eljön értük valaki, aki majd a Gazdijuk lesz. A sok-sok kutya között azonban biztosan megtalálod azt a csöppséget (vagy épp óriást?) aki számodra az Igazi lesz: kicsi vagy nagy, fiatal, vagy idősebb, lusta vagy pörgős.

4. Egészségesek

A menhelyekre, vagy egyesületekhez kerülő kutyák megkapják a szükséges egészségügyi ellátást: oltás, féregtelenítés, ivartalanítás. Ha ne adj’ Isten valamilyen komolyabb betegsége lenne, arról mindenképp tájékoztatnak, így nem lesz “zsákbamacska” az örökbefogadás.

5. Az örökbefogadással tehetsz a szaporítók ellen

Fajtatiszta kutyád, de minél olcsóbban – sajnos ez a vásárlói igény vezet a szaporítók virágzásához. A borzalmas “kölyökgyárakból” származó kutyusok ráadásul nagy eséllyel betegesek is – amit a felelőtlen gazdák akár hamar meg is elégelhetnek. Ekkor pedig a kutyus mehet az utcára. A szaporítók ellen leginkább azzal léphetünk fel, ha nem vásárolunk tőlünk.

6. Kaphattak már valamilyen kiképzést

A menhelyi kutyusok már nagy eséllyel tanultak új dolgokat a mentésük óta: alap parancsszavakat, akár szobatisztaságot is. Gyakori, hogy a menhelyre kerülés előtt már gazdis volt a kutyus – onnan is hozhatott magával néhány jó szokást. A kutyusokkal foglalkozó önkéntesek, szakemberek pedig pontos felvilágosítást adhatnak arról, a kiszemelt kutya milyen habitussal és tudással rendelkezik.

7. A kutya jót tesz az egészségnek – az örökbefogadottak a leginkább!

Tesztek, kutatások tucatjai bizonyították már, hogy a kutyák több módon is jót tesznek az egészségünknek. Nem csupán fizikai egészségünkre kell itt gondolni – pszichénkre és érzelmeinkre kiemelkedő hatást gyakorol feltétel nélküli szeretetük.

Forrás: https://kutyabarathelyek.hu/hu/hirek/reszletek/7-erv-miert-fogadj-orokbe-kutyat/

 

 

Cikkek ebben a kategóriában

Kutyák és a fűtés – Mennyire legyen meleg otthonunkban?

PozsgaiReka

Miért fogadj örökbe és ne vásárolj állatot?

Strbik Dorina

A kutyák kizárólag a hangjuk alapján is felismerik a gazdájukat

Strbik Dorina

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató