Szabadagazdi
Egyéb Felelős gazdi Kiemelt Népszerű

Ezekből a jelekből tudhatod, hogy tényleg nagyon szeret a kutyád

Megye:
Település:
Facebook elérhetőség:

Jó érzés szeretni, és annak is nagyon tudunk örülni, ha viszontszeretnek minket. De miből tudhatjuk, hogy kutyánk is így érez irántunk?

Ahhoz, hogy választ kaphassunk a kérdésre, nagyon fontos, hogy megértsük kedvencünk testbeszédét, hiszen elsősorban ezen keresztül kommunikál velünk. Lássuk, melyek lehetnek ezek a szeretet-jelek!

1. Laza testtartás, csóválás

Kutyánk társaságában biztató jel, ha nyugalmat és lazaságot sugároz, pofija kisimult, kedves tekintete bizalmat és szeretetet áraszt. Ha emellett még a farkincáját is lazán, kényelmesen csóválja, akkor tényleg jól érzi magát. Örömről árulkodik, ha például lelkesen riszálja a hátsóját, amikor hazaérkezünk, de akkor is, ha játékot vagy sétát szimatol.

. Szemöldökét mozgatja

Hogy mit csinál? Megfigyelhetjük ezt, amikor kutyusunk örül nekünk. 2013-ban japán kutatók jöttek rá erre, amikor kutyák arckifejezéseit vizsgálták: gazdájuk láttán megemelkedett a szemöldökük, míg idegenek esetében ez a reakció elmaradt.

3. Keresi a figyelmedet

Jó jel, ha kutyusunk szeretné elnyerni figyelmünket, hiszen ezt azt jelenti, hogy örül, ha együtt csinálunk valamit. Például, ha szeret velünk játszani, előkaphatja a jellegzetes játékos meghajlást (mellső mancsait előre nyújtja, teste hátsó részét megemeli, farkával csóvál, akár vakkanthat is), vagy odahozza nekünk kedvenc játékait. Persze azért fontos, hogy ügyeljünk az egyensúlyra: ha mindig azt tesszük, amit ő kigondol, akkor idővel elkezdhet követelőzni. De ha a mindennapokban odafigyelünk igényeire és szükségleteire (séta, játék, mozgás, társaság, minőségi étel, stb.), akkor ő sem fogja azt érezni, hogy mindenáron magára kell vonnia a figyelmünket.

4. Neked dől

Szívmelengető érzés, amikor kutyánk nekünk dől, de azért itt is fontos észben tartani, hogy nemcsak az irántunk érzett szeretete állhat a háttérben. Lehet, hogy fél, nem érzi magát biztonságban egy adott helyzetben, környezetben, vagy nem érzi jól magát, például fázik a hidegben, és szeretne megmelegedni. Ezekben az esetekben viszont gondoljunk arra, hogy nálunk keres menedéket, tőlünk várja, hogy segítsünk neki, ami mind-mind azt jelzi, hogy bízik bennünk.

Félreérthető jelek

Emberek vagyunk, és bármennyire is jól tudjuk kutyánk testbeszédét, hangjait olvasni, előfordul, hogy mást látunk bele, mint ami valójában. Ilyen lehet a csóválás, hiszen nem mindig jelent boldogságot. Feszültséget, izgatottságot is jelezhet a csóválás.

Egy másik félreérthető viselkedés, ha a kutya hanyatt dobja magát. Gondolhatnánk, hogy pocaksimit kér, de ha izmai megfeszülnek, kerüli tekintetünket, farkát behúzza a lábai közé, esetleg nyüszög is, akkor itt másról van szó – például félelem, stressz, bizonytalanság múltbéli rossz tapasztalatok miatt, és így tovább.

Mindezzel csak arra szeretnénk utalni, hogy ha úgy dönt(ött)ünk, megosztjuk életünket egy (vagy több) kutyával, akkor fontos, hogy minél alaposabban megismerjük a kutyák viselkedését, és kedvencünk jellemét is. Minden kutya egyéniség, így időbe telik, mire értelmezni tudjuk, mit szeretne „elmondani” nekünk testbeszédével.

Mit jelenthet egy-egy apró mozdulat vagy hang, amit kiad? Milyen hangulatban lehet? Hogy érzi magát? Ha odafigyelünk ezekre a dolgokra, nemcsak kutyusunk életét tehetjük teljesebbé és boldogabbá, de a kettőnk kapcsolata is szárnyalni fog.

kutyabarathelyek.hu

 

 

 

Cikkek ebben a kategóriában

Kutyakötelesség

ml

Hogyan látják a világot a kutyák?

ml

Bélférgesség kutyáknál – Típusai, tünetei és a megelőzés lehetőségei

PozsgaiReka

Adatkezelési tájékoztatónkban megismerheti, hogyan gondoskodunk személyes adatai védelméről. Weboldalunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében, melynek biztosításához kérjük, kattintson az „Elfogadom” gombra. Elfogad Tovább

Adatkezelési tájékoztató